piątek, 18 sierpnia 2017

• Bernarda i Sobiesława

21 sierpnia 2017

• Joanny i Franciszki

Tczewskie planty - droga widokowa, spacerowa i szlak forteczny

Zapraszamy do spacerów na Starym Mieście, które zaświadczą o historii i tradycji Tczewa. Proponujemy poznawanie atrakcyjnych i malowniczych miejsc poprzez stworzone szlaki spacerowe: Drogę Widokową, Szlak Forteczny oraz Drogę Spacerową.

DROGA WIDOKOWA - kliknij i poznaj szczegóły

Droga Widokowa swój początek znajduje w miejscu historycznej lokacji mostu zwodzonego. Rozpoczyna się ona na ul. Jarosława Dąbrowskiego i wiedzie poprzez ul. Krótką i Plac Hallera, gdzie znajduje się fontanna, i dalej do ul. Podgórnej. Stąd na wysokości starego browaru przechodzi w Aleję Widokową z przejściem nad Wisłę. Na tym szlaku znajduje się skwer z różami na ul. Jarosława Dąbrowskiego, zbiornik wodny na Alei Widokowej oraz platforma zwieńczająca szlak z widokiem na Wisłę oraz most.

SZLAK FORTECZNY - kliknij i poznaj szczegóły

Szlak Forteczny odpowiada przebiegowi średniowiecznych murów obronnych, które miały 1300 metrów długości, wraz z pięcioma bramami oraz dwunastoma wieżami. Szlak ma swój początek na ul. Podmurnej i przechodzi w kierunku ul. Kardynała Wyszyńskiego poprzez wzniesienie poklasztorne do schodów przy ul. Zamkowej. Przechodząc ul. Zamkową dociera do Placu Pamięci przy ul. Wodnej a dalej w stronę ul. Rybackiej, gdzie powstał punkt widokowy oraz amfiteatr.

DROGA SPACEROWA - kliknij i poznaj szczegóły

Droga Spacerowa, jako trzeci szlak, biegnie od miejsca, gdzie dawniej istniała Brama Wodna (przy obecnej ul. Chopina). Kierując się w stronę Starówki przecina ul. Wodną, Podgórną, Okrzei, aż do Mestwina. Przez wzniesienie poklasztorne przecina placyk z centralnie położonym głazem przy ekspozycji archeologicznej i wiedzie wzdłuż parku Centrum Kultury i Sztuki skajem skarpy w kierunku Placu Sambora z poidełkiem i platformą widokową.

Informacja turystyczna

Zint. Sys. Informacji Turystycznej

Hotele i noclegi w Tczewie

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013