sobota, 21 kwietnia 2018

24 kwietnia 2018

• Grzegorza i Aleksandra

SMS-owy System Informowania Mieszkańców Tczewa

Chcesz być powiadamiany/a o sytuacjach kryzysowych lub trudnych sytuacjach pogodowych w Tczewie? Potrzebujesz informacji lub przypomnień o wydarzeniach kulturalnych w mieście? Od tej pory mieszkańcy Tczewa mogą otrzymywać takie informacje bezpośrednio na swój telefon komórkowy, za pośrednictwem systemu informacyjnego SMS, który działa na terenie tego miasta.

Urząd Miejski w Tczewie samodzielnie wprowadził system i serwis SMS, dzięki któremu mieszkańcom bezpłatnie przekazywane są najświeższe informacje SMS dotyczące miasta. Jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa poprzez szybki proces informowania o zagrożeniach (np. niebezpiecznych sytuacjach pogodowych, awariach, utrudnieniach). Ponadto, na bieżąco wysyłane są komunikaty o ciekawych wydarzeniach w mieście. Z pewnością ta forma komunikacji z mieszkańcami pozwala na przekazywaniu informacji w szybki i prosty sposób.

Aby otrzymywać najświeższe informacje w postaci wiadomości SMS,
należy wysłać SMS ze słowem kluczowym KRYZYS lub WYDARZENIA
pod nr telefonu:
4301
  • Jeśli słowem kluczowym w Twojej wiadomości SMS wysłanej na numer 4301 będzie KRYZYS, będziesz otrzymywać wiadomości o zagrożeniach (np. niebezpiecznych sytuacjach pogodowych, awariach, utrudnieniach).
  • Jeśli słowem kluczowym w wiadomości SMS wysłanej na numer 4301 będzie WYDARZENIA, otrzymywać będziesz komunikaty lub przypomnienia o ciekawych wydarzeniach w mieście.
  • SMS-y zgłoszeniowe ze słowem kluczowym trzeba wysyłać oddzielnie.
  • Aby zrezygnować z usługi należy ponownie wysłać SMS na ten sam numer ze słowem kluczowym.
  • Zarejestrowane numery telefonów nie będą używane w innych celach niż powyższe.
  • Na zarejestrowane numery nie będą wysyłane żadne treści reklamowe.

Koszt jednego wysłanego SMS-a naliczany jest według taryfy operatora. Wszystkie informacje otrzymywane z serwisu informacyjnego SMS Urzędu Miejskiego w Tczewie są bezpłatne i nie będą zawierać reklam.

Informacje kryzysowe będą rozsyłane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Tczewie. Informacje o pozostałych wydarzeniach będą rozsyłane przez Biuro Rzecznika Prasowego Urzędu, Centrum Kultury i Sztuki oraz Fabrykę Sztuk.

Otrzymywanie wiadomości SMS jest bezpłatne. Jedyny wydatek to koszt związany z rejestracją w systemie poprzez wysłanie jednego SMS-a, który wynosi tyle, ile standardowy SMS u swojego operatora.

Dodatkową atrakcją w naszym systemie powiadamiania SMS będzie poranne, automatyczne informowanie mieszkańców Tczewa o pogodzie oraz imieninach w danym dniu - jeśli się to przyjmie zostawimy ten dodatek na stałe.

Koszty konfiguracji i wdrożenia systemu oraz budowy strony www o adresie sms.tczew.pl dla Urzędu były zerowe, wykonano to we własnym zakresie. Jedyną opłatą jest abonament miesięczny uzależniony od ilości wysłanych SMS-ów przez Urząd w danym miesiącu.

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013